bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 4691

Nie chcą drogi, wolą ścieżkę pieszo-rowerową w Wapienicy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Miasto przymierza się do budowy drogi publicznej na ulicy Biwakowej. Nie wszystkim się to podoba. Okoliczni mieszkańcy, jak i przedstawiciele Osiedla Wapienica, woleliby na tych rekreacyjnych terenach widzieć ścieżkę dla pieszych i rowerzystów. Miałoby to zapobiec „degradacji terenów zielonych”.

Nie chcą drogi, wolą ścieżkę pieszo-rowerową w Wapienicy
Nie chcą drogi, wolą ścieżkę pieszo-rowerową w Wapienicy · fot. Google Street View


Na biurko włodarzy Bielska-Białej w nawiązaniu do wniosku Rady Osiedla Wapienica oraz zebranych oświadczeń właścicieli terenów przy ulicy Biwakowej w Bielsku-Białej trafiła interpelacja radnego Piotra Kochowskiego. Prosi w niej o powrót do planu stworzenia trasy pieszo-rowerowej wzdłuż ulicy Biwakowej. Miałoby to nastąpić poprzez budowę ścieżki rowerowej o szerokości 3 metrów, oddzielonej pasem zieleni o szerokości metra od chodnika o szerokości 2 metrów. Do tego dochodziłby montaż oświetlenia i dróg dojazdowych do kilku posesji.

- Aktualnie wdrażana koncepcja budowy drogi publicznej w oparciu o tzw. specustawę drogową zgodnie z projektem z 2019 roku wykonanym na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej jest niezasadna - podkreśla przedstawiciel bielszczan.

Jak zaznaczył Kochowski, niezgodność ta jest zasadna, "z uwagi na dysponowanie zgodami na inwestycję wszystkich właścicieli nieruchomości przy ulicy Biwakowej oraz wiąże się z ekonomicznie nieuzasadnionym wydatkowaniem dodatkowych środków finansowych z budżetu miasta".

- Ponadto założenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla nabrzeża rzeki Wapienica pomiędzy ulicą Cieszyńską i ulicą Dębowiec charakteryzują rejon ulicy Biwakowej jako typowo rekreacyjny. Budowa drogi publicznej przecinającej rekreacyjne tereny zielone spowoduje ich degradację - podkreślił radny.

Tymczasem jak informuje bielski magistrat, MZD posiada kompletny projekt rozbudowy drogi publicznej- ulicy Biwakowej.

- Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej wykona geodezyjne okazanie przebiegu granic miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla ścieżki rowerowej z chodnikiem i pasem zieleni. Jeżeli zgody właścicieli zostaną podtrzymane, zostanie rozważona zmiana zakresu inwestycji - zapewnił Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

raz / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj