bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 kwietnia 2019
  • 11 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 3115

[FOTO] Ruszaja akcja "Bezpieczny rowerzysta". Potrwa do jesieni

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

W środę, 10 kwietnia Przy bielskim lotnisku w Aleksandrowicach policjanci spotkanym rowerzystom wręczali rowerowe gadżety - świetlenie, bidony, sygnały dźwiękowe. Tym samym bielscy funkcjonariusze zainaugurowali kampanię „Bezpieczny rowerzysta”.

Akcja bezpieczny rowerzysta - 10.04.2019 · fot. Bielskie Drogi


Policyjna kampania „Bezpieczny rowerzysta” będzie prowadzona od wiosny do jesieni. Policjanci będą mówić rowerzystom o bezpieczeństwie, zwracać uwagę na to, jak właściwie poruszać po drogach, a także edukować kierowców innych pojazdów, jak powinni zachowywać się na drodze wobec rowerzystów.

W ubiegłym roku na drogach powiatu bielskiego doszło do 30 wypadków z udziałem rowerzystów. Dwa z nich zakończyły się śmiercią cyklisty.

W akcji wziął udział Przemysław Niemiec, polski kolarz szosowy, zawodnik drużyny UCI WorldTeams UAE Team Emirates. Olimpijczyk, pierwszy polski zwycięzca etapu Vuelta a España. Za zasługi dla polskiego kolarstwa, za znaczące osiągnięcia sportowe 20 października 2014 roku został odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Brązowym Krzyżem Zasługi.

sid / bielsko.info, źródło: bielskiedrogi.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj