bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 grudnia 2018
  • wyświetleń: 6363

[ZDJĘCIA] Nowa trasa Enduro Trails na zboczu Szyndzielni

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Kilka dni temu oficjalnie zakończono budowę kolejnej ścieżki. Trasa numer 13 to SahAira. Trasa ma 1740 metrów długości i zlokalizowana jest na zboczu Szyndzielni.

Nowa trasa Enduro Trails na zboczu Szyndzielni · fot. LOT Beskidy


Ścieżka zaczyna się jako odnoga niebieskiej trasy RockNRolla, a jej górna część przebiega przez znaną wszystkim localsom Saharę. Ścieżka oznaczona została kolorem czerwonym i ma charakter A-line. Jej dolna część posiada nawierzchnię naturalną, a w końcowym biegu łączy się z inną trasą - Gondolą.

Oficjalne otwarcie ścieżki - po powtórnym zagęszczeniu i ubiciu - będzie miało miejsce na wiosnę. Budowniczowie trasy bardzo proszą o uszanowanie zakazu jazdy po tej i wszystkich innych utwardzanych trasach w okresie zimowym.

Kompleks górskich ścieżek rowerowych Enduro Trails w Bielsku-Białej to sieć jednokierunkowych tras rowerowych, tzw. singletracków. Od momentu powstania pierwszych czterech tras w roku 2015 kompleks cieszy się niezmiennie ogromnym zainteresowaniem. Kolarze górscy pokochali te wąskie, kręte i pofalowane ścieżki o różnym stopniu trudności.

Kozia Góra - niepozorne wzniesienie leżące w granicach administracyjnych Bielska-Białej - wraz z budową ścieżek otrzymała nowe życie. Miejsce, znane do niedawna w świecie rowerów górskich tylko wąskiej grupie zapaleńców, totalnie odmieniło swe oblicze. Okolice Koziej Góry i Szyndzielni pełne są wypożyczalni i serwisów rowerowych, barów, szkółek, myjek i innych udogodnień. Sukcesywnie powiększana jest również liczba samych tras.

ab / bielsko.info, źródło: LOT Beskidy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj