bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 maja 2018
  • wyświetleń: 8645

[ZDJĘCIA] Najdłuższa trasa Enduro Trails została otwarta!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

W sobotę 12 maja otwarto kolejną ścieżkę w kompleksie Enduro Trails Bielsko-Biała. RockN’Rolla jest najdłuższą, 6,5-kilometrową trasą kompleksu, łączącą Szyndzielnię z Kozią Górą. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali - przewodnicząca Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Sportu Rady Miejskiej, Agnieszka Gorgoń-Komor oraz zastępca prezydenta miasta, Lubomir Zawierucha.

Najdłuższa trasa Enduro Trails została otwarta - 12.05.2018 · fot. UM Bielsko-Biała


Początek ścieżki znajduje się tuż przy górnej stacji kolei gondolowej na Szyndzielnię. Trasa jest stosunkowo łatwa i powinien sobie na niej poradzić prawie każdy kolarz, który opanował podstawy jazdy na rowerze w górach. W skali trudności oznaczono ją kolorem niebieskim. Szczególną uwagę należy zwrócić na liczne bandy i muldy. Należy też liczyć się z długością trasy, która po połączeniu z Twisterem przekracza 11 km.

Kompleks górskich ścieżek rowerowych Enduro Trails w Bielsku-Białej to sieć jednokierunkowych tras rowerowych, tzw. singletracków. Są to najbardziej lubiane przez kolarzy górskich wąskie, kręte i pofalowane ścieżki o różnym stopniu trudności, od tych łatwiejszych, łagodnie opadających, aż po strome i technicznie wymagające zjazdy. W kompleksie występują trasy zjazdowe o czterech stopniach trudności, oznaczone (od najłatwiejszych do najtrudniejszych) kolorami: zielonym, niebieskim, czerwonym i czarnym.

Trasy zlokalizowane są w masywie Klimczoka, pomiędzy Szyndzielnią i Kozią Górą. Od momentu uruchomienia kompleks cieszy się stale rosnącym powodzeniem wśród mieszkańców miasta i turystów z kraju i zagranicy. Od czterech tras, którymi dysponowano na początku, kompleks rozrósł się do 12 ścieżek o łącznej długości ponad 30 kilometrów.

Film z przejazdu nową trasą "RockNRolla" w kompleksie Enduro Trails Bielsko-Biała.ab, sid / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj