bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 kwietnia 2018
  • 18 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 5395

[ZDJĘCIA] Maszt sygnalizacji świetlnej na ścieżce rowerowej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Na ścieżce rowerowej, która biegnie wzdłuż ulicy Partyzantów, zainstalowano maszt sygnalizacji świetlnej. Radny Bronisław Szafarczyk nie szczędzi słów. - To bezmyślność i amatorszczyzna - grzmiał na sesji Rady Miejskiej.

Słup sygnalizacji świetlnej w drodze rowerowej - 17.04.2018 · fot. www.bielskiedrogi.pl


Od kilku tygodniu w Bielsku-Białej trwa modernizacja sygnalizacji świetnych. To część dużej inwestycji, jaką jest budowa Systemu Zarządzania Ruchem ITS w Bielsku-Białej. W ostatnim czasie wymieniono sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulicy Partyzantów z ulicą Karpacką. Niestety słup sygnalizatora został zainstalowany na drodze rowerowej.

- To jest chyba daleko idąca bezmyślność i amatorszczyzna, nad którą chyba zarządzający ruchem nie panuje. Jak można usytuować maszt sygnalizacji świetlnej na ścieżce rowerowej jeszcze przed zmianą jej przebiegu? - pytał oburzony radny Bronisław Szafarczyk.

Słup sygnalizacji świetlnej w drodze rowerowej - 17.04.2018
Słup sygnalizacji świetlnej w drodze rowerowej - 17.04.2018 · fot. www.bielskiedrogi.pl


Na kwietniowej sesji Rady Miejskiej radny złożył interpelację, w której ukazał kolejne mankamenty związane ze ścieżkami rowerowymi w naszym mieście.

- Wnioskuję o poddanie całej dokumentacji ITS audytowi pod kątem zapewnienia właściwych rozwiązań w zakresie infrastruktury rowerowej. Równocześnie ponownie wnioskuję o powołanie stanowiska oficera rowerowego i niezależnie od tego proszę o wprowadzenie stałej zasady konsultowania ze środkownikiem rowerowym wszelkich rozwiązań ruchowych dotyczących tego środka poruszania się - dodał radny Bronisław Szafarczyk.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj