Gorce tematy

• 26 maja 2021
  • wyświetleń: 3033

"Jest to dowód, że marzenia się spełniają". Juniorki BKS w finale MP

Bielszczanki dzięki dobrej postawie w turnieju półfinałowym mistrzostw Polski w Łodzi awansowały do najlepszej "8" w naszym kraju. - Jest to dowód na to, że marzenia się spełniają. Naszą największą siłą była praca zespołowa - mówi kapitanka zespołu, Ewa Kostera.

"Jest to dowód, że marzenia się spełniają". Juniorki BKS w finale MP · fot. BKS Stal Bielsko-Biała

Turniej w Łodzi zapowiadał się bardzo ciekawie i wyrównanie. Każdy zespół mógł tak naprawdę wygrać z każdym. Bialska Stal była jednak pewna swych umiejętności. - Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani na ten turniej. Wszystkie zawodniczki są zdrowe i ambitnie przepracowaliśmy ostatnie tygodnie. Mamy duże szanse na awans, dlatego jedziemy do Łodzi z dużym optymizmem i chęcią, aby powalczyć o dołączenie do grona najlepszy 8 zespołów w Polsce - mówił Roman Gil, trener juniorek BKS Stal.

Juniorki BKS-u rozpoczęły półfinałowe zmagania w piątek 21 maja. Rywalem drużyny z Bielska-Białej był MKS Avia Świdnik. Pierwsze dwa sety padły pewnym łupem bielszczanek (25:18, 25:13). Chwila dekoncentracji przydarzyła się zawodniczkom bialskiej Stali w trzecim secie, gdzie musiały uznać wyższość ekipy ze Świdnika (20:25). W czwartym, ostatnim - jak się okazało - secie czerwono-żółto-zielone zdemolowały MKS 25:9. Nazajutrz BKS zmierzył się z gospodarzem turnieju, ŁKS-em Siatkówka Żeńska Łódź. Było to spotkanie bez historii. ŁKS zdominował bialską Stal i w ostatecznym rozrachunku wygrał 3:0.

O wejście do finału mistrzostw Polski miał więc zadecydować mecz z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Konfrontacja ta była iście pasjonująca. Wydawało się, że bielszczanki pewnie wygrają to spotkanie, wszak prowadziły 2:0 (25:14, 25:22). Potem jednak nastąpiło “przebudzenie” KSZO, którego zawodniczki doprowadziły do tie-breaku. Z presją lepiej poradziły sobie siatkarki BKS-u, które zwyciężyły w tej części meczu 15:13 i potem mogły celebrować sukces, jakim jest awans do finału mistrzostw Polski.

- Jestem dumna z całego zespołu. Każda z nas oddała kawał serca na boisku. Nie wszystkie momenty w trakcie tych 3 meczów były dla nas piękne, ale udało nam się po wszystkich latach grania dostać do finałów Mistrzostw Polski. Jest to dowód na to, że marzenia się spełniają. Naszą największą siłą była praca zespołowa. Nie mamy drużyny z dużymi parametrami, dlatego musiałyśmy powalczyć razem o ten awans. Najlepszym momentem moim zdaniem była nasza wygrana w tie-breaku z KSZO. Po 2 wygranych pierwszych setach opadłyśmy z sił, jednak pokazałyśmy siłę wracając w ostatnim secie i kończąc go ostateczną wygraną - stwierdza kapitanka zespołu juniorek bialskiej Stali, Ewa Kostera.

Turniej finałowy odbędzie się w miejscowości Olecko od 27 do 31 maja. Rywalkami juniorek BKS będą drużyny KS Pałac Bydgoszcz, Klub Siatkarski UKS Atena Warszawa oraz Enea Energetyk Poznań.