bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 listopada 2020
  • wyświetleń: 10903

[ZDJĘCIA] Symbole błyskawicy na zabytkowej kapliczce

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego" podaj

Symbole błyskawicy pojawiły się na zabytkowej, XIX-wiecznej kapliczce, która znajduje się tuż przy granicy Bielska-Białej (Hałcnów) i Janowic.

Znaki błyskawicy na zabytkowej kapliczce - 2.11.2020 · fot. sid / bielsko.info


Znak błyskawicy używany jest przez protestujących, którzy sprzeciwiają się orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego z czwartku, 22 października w sprawie aborcji. Fala strajków przetoczyła się przez cały kraj, również przez Bielsko-Białą. Do namalowania znaków błyskawicy nie doszło zapewne podczas protestów w naszym mieście - ich trasa przebiegała głównie przez ulice w ścisłym centrum stolicy Podbeskidzia.

To kolejny incydent tego typu, do którego doszło w ostatnich dniach w naszym regionie. We wtorek, 27 października nieznani dotąd sprawcy wymalowali wulgarne napisy na elewacji biura poselskiego Przemysława Drabka w Czechowicach-Dziedzicach - pisaliśmy o tym tutaj. W tym samym czasie symbole błyskawicy pojawiły się na kaplicy cmentarnej przy czechowickim kościele NMP Wspomożenia Wiernych.

Na ten moment policja nie otrzymała zawiadomienia w sprawie dewastacji w/w kapliczki.

sid, mp / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego" podaj